Lepení tapet

Lepení tapet

Nabízíme lepení všech druhů tapet, součástí prací je také příprava podkladu, tedy opravy zdí, penetrace apod. Lepení tapet provádíme v bytech, rodinných domech, ale také stále častěji v kancelářských prostorech, kde získávají oblibu pro svou jedinečnost, odolnost a lehkou údržbu. Na trhu je v současné době obrovské množství druhů tapet různých vzorů a druhů od papírových tapet, přes vliesové tapety, vinylové tapety, samolepicí tapety až po staré známé fototapety.

Kvalita interiérových tapet prošla v posledních desetiletích obrovským vývojem. Pro zákazníka se tento pokrok projevuje zejména ve výrazném usnadnění práce především s tapetami vyrobených z vliesu a vinylu, ale samozřejmě také v následné údržbě.

Stejně tak jak velké množství druhů tapet na trhu máme, tak je internet plný různých návodů a videí jak tyto tapety svépomocí nalepit. Lepení ovšem bývá často spojeno s dalšími pracemi, jako je sloupání staré tapety, škrábání podkladu, sádrování, broušení, nebo větší opravy zdí. Pokud si proto na lepení tapet netroufáte, využijte naše služby, rádi nalepíme vámi zakoupené tapety všech druhů.

Vliesové tapety

Vliesové tapety (čti flísové) jsou na trhu relativní novinkou. Rychle si ale získaly své příznivce, a to především díky množství vynikajících vlastností, které je řadí na pomyslné první místo mezi tapetovými materiály. Vinylové tapety na zeď jsou vhodné do všech typů interiérů (zdi, sádrokartony, umakart, omyvatelné nátěry a malby. V závislosti na množství a kvalitě vrchní vinylové vrstvy je možno tapety použít pro různé účely. Koupelnové tapety na stěnu s označením se třemi vlnovkami je možné použít do vlhkého prostředí, do koupelny nebo na toaletu. Vinylové tapety na zeď mají dobrou překrývací schopnost při použití na mírně křivé a lehce popraskané stěny.

Mezi jejich hlavní výhody patří prodyšnost vzduchu a páry, stěny pod nimi neplesniví, vysoká pevnost a stálobarevnost. Vynikají výbornou tepelnou a zvukovou izolací. Jsou vhodné do všech místností. Práce s nimi je snazší, než s ostatními druhy tapet. Lepidlo se pod ně nanáší pouze na stěnu – tzv. lepení za sucha. Strhávají se také za sucha a díky jejich vysoké pevnosti, i bezezbytku.

Vinylové tapety

Vinylové tapety jsou oblíbené díky velmi vysoké odolnosti a snadné údržbě. Tapety se vyrábějí nanášením vinylové vrstvy na papírový podklad. Kvalitu a odolnost tapet určuje nanesená vinylová vrstva. Čím víc vrstev, tím je tapeta odolnější a kvalitnější. Avšak papírový podklad si nese stejné vlastnosti jako papírové tapety. Je náročnější postup při tapetování a také při odstraňování. Nespornou výhodou vinylové tapety je již zmíněná odolnost, dále vysoký stupeň omyvatelnosti, stálobarevnost, ochrana proti poškrábání či částečná tepelná izolace. Lze je nalepit na různé podklady, na omítku, beton, sádrokarton či umakart. Mají velmi dobrou překrývající schopnost prasklinek či menších nerovností. Nicméně vinyl je stále umělou hmotou. Pro ložnice a dětské pokojíčky proto nejsou vhodné. Prodyšnost vinylových tapet je nulová a proto by neměly být instalovány na vlhké zdi, ty můžou pod tapetou plesnivět a rychle se začít odlupovat.

Papírové tapety

Papírové tapety mohou být jednovrstvé, nebo pak kvalitnější dvojvrstvé. Jejich největší přednosti je nižší cena. Ovšem s cenou papírových tapet jsou spojeny také její horší vlastnosti. Papírové tapety však bývají neomyvatelné a ze všech tapet nejméně odolné proti oděru. Jsou vhodné do všech interiérů. Pokud se rozhodnete pro papírové tapety, připravte se na náročnější tapetování a obtížné strhávání. Tapety před samotným lepením musejí navlhnout, proto se lepidlo nanáší na tapetu. Poté je třeba několik minut počkat, až tapeta nasákne, čímž ale může změnit svůj rozměr.